Informace o nás

  •    Svoji činnost pod vedením našich vedoucích rozvíjíme po celý rok. Pravidelně od 1 září do 30 června - každou středu od 15 do 17 hodin se scházíme v klubovně naší školy, kde se učíme rozeznávat různé druhy ryb a jiných vodních živočichů.
  •    V letním období chodíme k vodě, kde trénujeme rybolovnou techniku. Samozřejmostí pro nás je účast na rybářských závodech, které se pořádají pro děti na vodách ústeckého okresu.
  •      Významným dnem vždy pro nás bývá prokazování znalostí z Rybářského řádu, určování ryb, jejich stanovených mír, doby hájení i lovu ryb v ročních obdobích při závěrečné zkoušce před komisí.
  •      Jednou z hlavních akcí našeho kroužku jsou jarní a podzimní třídenní pobyty v Rybářském domově  Vykletice na Nechranické přehradě, který máme v pronájmu od ČRS Severočeského územního svazu Ústí nad Labem. K dispozici máme čtyřlůžkové chaty i sociální zařízení. Nechybí ani kuchyň, kde tak dobře vaří Jiří Hrdlička starší. Je nám zapůjčována i rybářská loďka, kterou úspěšně využíváme při zakrmování lovišť. Když nelovíme, tak např. v klubovně promítáme filmy o rybách nebo využíváme atrakcí na dětském hřišti. Zpestřením pobytu vždy bývá sobotní táborový oheň s opékáním buřtů. Letos jsme si i pod světly pouličních lamp zahráli fotbálek. V našich vzpomínkách zůstává spousta zážitků. Ten největší je pro nás zdolávání ulovených ryb a na nechranické přehradě jich dokážeme chytit opravdu dost. V neděli, poslední den pobytu, před odjezdem jsme při vyhodnocování oceňováni. Dostáváme poháry i diplomy za umístění v soutěžích, pamětní listy i medaile a k tomu ještě spoustu jiných drobností a sladkostí.
 

Historie kroužku

  • Náš rybářský kroužek byl založen v září 2014 z iniciativy dlouholetých členů Českého rybářského svazu Zdeňka Balcara a Milana Loudy. Bylo to po dlouhých skoro 25-ti letech. Do roku 1990 vedli v Chlumci kroužky dětí manželé Vítovi a pan Kozák. Iniciátoři nejprve jednali ze starostou našeho města, z ředitelem chlumecké školy i s hospodářem a jeho zástupcem ČRS Místní organizace Ústí nad Labem.

Naši uživatelé

Děti od 6 do 15 let